התחדשות עירונית ברמת גן

ברמת גן, כמו בערים רבות אחרות בארץ, ניצבים עד היום הרבה בניינים ישנים. הבניינים הללו בחלקם נבנו לפי תקן בניה מיושן ולא עדכני. כלומר, הבניינים הללו חשופים לסיכוני התמוטטות במקרה של רעידת אדמה. בבניינים הללו גם לא קיימים ממ"דים, חדרי ביטחון ולרוב אין בהם מעלית וגם לא די חניות לכל הדיירים. התחדשות עירונית נועד לחולל מהפך עצום בעל תועלות מרובות. המדריך שלהלן יסביר כל מה שרציתם לדעת.

איך מממנים את ההתחדשות העירונית 

ניתן לבצע התחדשות עירונית ברמת גן בכל מיני צורות. לדוגמא, אפשר לבצע התחדשות מסוג פינוי בינוי, מסוג תמ"א 38 חיזוק או מסוג תמ"א 38 הריסה ובניה מחדש. בכל השיטות הללו, מבצעים את התהליך מא' ועד ת' ללא צורך במימון של הדיירים. איך זה מתבצע? ראשית, נדרשת הסכמה של כמות מסוימת של הדיירים. מרגע שיש הסכמה, יזם יכול להוביל את התהליך הלאה. הגשת תוכניות, קבלת אישורים מגורמים עירוניים וגורמים נוספים ולאחר מכן הכנת תוכניות מפורטות. ההתחדשות העירונית, שמבוצעת על ידי חיזוק או על ידי הריסה ובניה, כולל אישורי בניה לתוספות בניה שמעבר לחיזוק. תוספות הבניה מאפשרות ליזם למכור את הדירות העודפות. כך אפשר לממן את ההתחדשות מבלי שהדיירים צריכים להוציא אפילו שקל אחד מהכיס.

מה זאת אומרת הסכמת הדיירים 

לצורך ביצוע התחדשות עירונית ברמת גן צריכים דיירים הבניין או דיירי כמה בניינים סמוכים, לחתום על הסכמה עקרונית. במידה ובוחרים התחדשות בצורה של חיזוק הבנין, אם יש לפחות הסכמה של כ-66 אחוזים אפשר לצאת לדרך. במידה ובוחרים במסלול של הריסה ובניה (כלומר תמ"א 38 2 או פינוי בינוי) צריכים 80 אחוז מהדיירים להסכים. יש לציין שבעתיד הנראה לעין תופחת ככל הנראה הדרישה להסכמה. כלומר בכל מקרה שבו יסכימו 66 אחוזים מהדיירים לחתום, אפשר יהיה לצאת לדרך. טענות הדיירים הסרבנים יובאו בחשבון, אך יתחשבו בדברים רק אם יש בהם ממש ולא אם ההתנגדות היא מטעמים לא סבירים ולא שקולים.

איך לבחור יזם להתחדשות עירונית 

הכללים הבאים יעזרו לכם לבחור היטב את היזם שיוביל את ההתחדשות העירונית בבניין או בשכונה שלכם:
  • איתנות פיננסית – יזם שרוצה להוביל בהתחדשות עירונית צריך לממן את העלויות הרבות, עוד לפני שניתן להרוויח. כלומר, לדיירים חשוב לבחור יזם בעל איתנות פיננסית. כלומר, יזם שאיננו "סוחר חתימות" אלא מי שרוצה ומסוגל בעצמו להוביל ולממן את ההתחדשות או התמ"א.
  • ניסיון ומוניטין – תמיד חשוב להעדיף יזם שיש לו ניסיון בתחום ומוניטין. יזם בעל ניסיון של שנים רבות הוא מי שכבר השלים פרויקטים בנדל"ן, שסיים פרויקטים של תמ"א 38 ו/או התחדשות עירונית בהצלחה. אלה דברים שקל מאוד לבדוק ואפילו אפשר לבקר ולראות בעיניים איך נראים בתים שחוזקו או נבנו לפי המתווה של התחדשות עירונית.
  • גישה אנושית – יזם בעל גישה אנושית הוא זה שמקיים קשר טוב, מכבד וקשוב, עם כל הדיירים. יזם מנוסה שמקשיב לדיירים ומתאמץ למצוא פתרונות שישקיטו גם את החששנים שבדיירים, יוכל לקדם טוב יותר, נכון ומהר יותר את התהליך.
  • עליית ערך הנכס – ברגע שמוצאים יזם עם הצלחה מוכחת, הרבה יותר פשוט לצאת יחד לדרך. היזם המנוסה ידע כיצד למקסם את התמורה לדיירים ולהביא לעליית ערכי הנכסים שלהם, באופן שגם מאפשר לשמור על שולי רווח יזמי. האיזון הזה בין הרצון להרוויח לבין ההבנה שהתמורה לדיירים צריכה להיות גבוהה, בהחלט אפשרי.

התחדשות עירונית עם אנגל אינווסט ברמת גן – גם אתם יכולים להתקדם בחיים וליהנות מנכס משופר ששווה הרבה יותר.